X

اخبار

ﺳﻪشنبه 12 تیر 1403
تعداد بازدید: 25

مدیریت شهری به واسطه زبان هنر می تواند در حل مشکلات شهروندان نقش مهمی را به یادگار بگذارد

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: مدیریت شهری قم با استفاده از رویکرد اطلاعاتی و روایتی هنر عکاسی و توانمندی‌های عکاسان بخش مهمی از چالش‌های خود را برطرف نماید.
مدیریت شهری به واسطه زبان هنر می تواند در حل مشکلات شهروندان نقش مهمی را به یادگار بگذارد

به گزارش واحد خبر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری قم آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز شامگاه دوشنبه ۱۱ تیرماه با حضور هنرمندان، اصحاب رسانه و مسئولین برگزار شد. در این مراسم مهدی توکلیان به اشاره به اهمیت هنر عکاسی در عرصه جهان اطلاعات و رسانه‌ای گفت: در حوزه هنر عکاسی، دو مفهوم اساسی به نام‌های "جهان اطلاعات" و "جهان روایت" وجود دارد که هر کدام نقش و اهمیت خود را دارند.
 مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قم ادامه داد: جهان اطلاعات در عکاسی به معنای ارائهٔ دقیق و صادقانهٔ اطلاعات و واقعیت در یک تصویر است که در این بخش هدف اصلی به‌دست‌آوردن تصویری کاملاً شفاف و معتبر از واقعیت است.
 این هنرمند باسابقه عکاسی افزود: عکاس در این حالت به دنبال ضبط رنگ‌ها، نورها و جزئیات دقیق واقعیت است تا تصویری واقع‌گرا و دقیق از موضوع خود ارائه دهد.
 وی با اشاره به حوزه دیگر هنر عکاسی ادامه داد: جهان روایت در عکاسی به معنای ارائهٔ یک داستان، احساسات و ارزش‌های عمیق‌تر از طریق تصاویر است که در این نوع عکاسی، عکاس قصد دارد تجربیات، احساسات و داستان خود را از طریق تصاویر به مخاطب انتقال دهد.
 توکلیان با اشاره به تفاوت‌های این دو حوزه مهم افزود: موضوعات این نوع عکاسی ممکن است شامل تصاویر خانوادگی، مستندات، عکاسی خبری و... باشند که هر کدام تجربه داستان‌گویی متفاوتی دارند و به‌طورکلی، هنر عکاسی همچون هنرهای دیگر، به دو رویکرد اصلی "چه چیزی نشان داده می‌شود" و "چگونه نشان داده می‌شود" تقسیم می‌شود که این دو مفهوم جهان اطلاعات و جهان روایت، هر کدام به نحوی به این دو رویکرد اصلی مرتبط هستند و هر کدام می‌توانند در خلق و انتقال یک تجربه هنری مؤثر و تأثیرگذار بازی کنند.
 وی در پایان تأکید کرد: مدیریت شهری قم با استفاده از این دو رویکرد می‌تواند از توانمندی‌های عکاسان و هنرمندان بهره برده و بخش مهمی از چالش‌های خود را برطرف نماید.
 در پایان این مراسم از سه دهه فعالیت هنری این استاد برجسته هنر عکاس تقدیر شد.

تصاویر
  • مدیریت شهری به واسطه زبان هنر می تواند در حل مشکلات شهروندان نقش مهمی را به یادگار بگذارد
جستجو
آرشیو ماهیانه
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

 
نقشه