X

اخبار

شنبه 14 آبان 1401
تعداد بازدید: 21

از دریافت ۶۰۰ اثر هنری تا الگوی شدن جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز در شهرهای مختلف

اختتامیه پنجمین جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز با حضور هنرمندان و برگزیدگان جشنواره هم‌زمان با رونمایی از پوستر ششمین جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز و نخستین جشنواره عکاسی از المان‌های شهری برگزار شد.
از دریافت ۶۰۰ اثر هنری تا الگوی شدن جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز در شهرهای مختلف

 

به گزارش واحد خبری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، اختتامیه پنجمین جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز با حضور مصطفی ملایی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم، پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم و جمعی از هنرمندان و برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در این مراسم تصریح کرد: این جشنواره به یک برند برای شهرداری تبدیل‌شده است و در تلاش هستیم با برگزاری جشنواره‌های بیشتر در همراهی و مشارکت مردم و همچنین حمایت از هنرمندان گام‌های بزرگی برداریم.

وی با تأکید بر برگزاری افتتاحیه و اختتامیه جشنواره‌ها در زمان‌های مناسب خاطرنشان کرد: از هنرمندان با افزایش هدایای جشنواره برای سال آینده حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم نخستین جشنواره عکاسی از المان‌های شهری را نیز برگزار کرده و این بخش از زیبایی‌های شهر را نیز به نمایش بگذاریم.

سپس مصطفی ملایی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری قم با تأکید بر توجه به ایجاد هویت و هویت‌سازی در بین کودکان و نوجوانان گفت: امروز دشمن در پی تخریب سه عنصر قدرتمند زن و خانواده، معلم و هنرمند در جامعه بوده و باید با استفاده از همه شاخه‌های هنر مانع تضعیف هویت و فرهنگ جامعه شویم.

دریافت بیش از ۶۰۰ اثر هنری

در ادامه این مراسم جواد مختاری مسئول امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری قم در توسعه فضای سبز شهری، برگزاری جشنواره‌های هنری را در انعکاس زیبایی‌های شهر مهم خواند و تأکید کرد: هنر زبان گویای زمانه بوده و امروز با ارسال بیش از ۶۰۰ اثر هنری به دبیرخانه جشنواره می‌توانیم امیدوار باشیم در دعوت مردم در مشارکت برای حفظ فضای سبز و ارتقاء فرهنگ گامی بزرگ برداشته‌ایم.

همچنین مسئول امور فرهنگی و ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری قم، دوران مدیریت شهری جدید را دوران طلایی خواند و ابراز کرد: حضور هنرمندان در کنار مدیریت شهری بسیار در فرهنگ‌سازی و ارتقاء سیما و منظر شهری مؤثر است.

حمید نصراللهی بهره‌مندی از هنرمندان بومی را یکی از اولویت‌های شهرداری دانست و بیان کرد: اجرای جشنواره پیچیدگی‌های زیادی دارد و امسال می‌خواهیم نخستین جشنواره عکاسی از المان‌های شهری را نیز برگزار کنیم و آثار ارسالی به جشنواره به‌صورت کتاب منتشر می‌شود.

برگزاری جشنواره پاییز برگ‌ریز در شهرهای دیگر

سپس دبیر پنجمین دوره جشنواره پاییز برگ‌ریز و عضو شورای سیاست‌گذاری ششمین دوره جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز تصریح کرد: امروز شاهد برگزاری این جشنواره در استان‌های دیگر نیز هستیم و این نشان‌دهنده قدرت شهرداری قم در فرهنگ‌سازی است.

امیر حسامی نژاد جایگاه جشنواره پاییز برگ‌ریز در کشور را توصیف کرد و گفت: جشنواره پاییز برگ‌ریز وارد تقویم عکاسان هنرمند شهر شده و حرفی برای گفتن در کشور دارد و امیدواریم به‌زودی بتوانیم  این جشنواره را در سطح ملی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: هنرمندان و عکاسان نیاز به حمایت بیشتری از طرف مدیران داشته و نباید نسبت به این موضوع و افزایش جوایز جشنواره کم‌توجه باشیم و حضور داوران سرشناس و صاحب‌نام سبک توانسته به جشنواره جذابیت‌های زیادی دهد.

در ادامه جلسه سایر هنرمندان نیز دغدغه‌های خود را در جهت توسعه متوازن فضای سبز در شهر بیان کرده و از اقدامات و حمایت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم و انجمن عکاسان از هنرمندان تقدیر و تشکر کردند و سپس از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.

تصاویر
  • از دریافت ۶۰۰ اثر هنری تا الگوی شدن جشنواره عکاسی پاییز برگ‌ریز در شهرهای مختلف
درباره ما

با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. سوال‌ها، پیشنهادها و انتقادات شما برای ما مهم بوده و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما به کار می‌گیریم.

نقشه